Strona główna > Dobra wyciskarka > Charakterystyka dobrej wyciskarki – cz. I

Na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności, w czasie wyboru modelu wyciskarki? Przede wszystkim na jego praktyczność i funkcjonalność w codziennym użytkowaniu. Tutaj zastanówmy się nad tym jak często będziemy używać wyciskarki, w jakim zakresie, czy będzie służyła tylko do wyciskania soków, czy ma też zastąpić inne sprzęty kuchenne?

Jeśli mamy już pod dostatkiem innych udogodnień w postaci małego sprzętu AGD, to lepiej zastanowić się czy funkcje dodatkowe wyciskarki będą nam potrzebne, ponieważ za każdy taki ekstra dodatek trzeba ekstra zapłacić. Ceny wyciskarek nie należą do najniższych, wahają się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych, zatem lepiej dobrze zastanowić się nad tym czego oczekujemy i co będziemy chcieli uzyskać z jej pomocą.

dobre modele wyciskarek

Na cenę składają się nie tylko podstawowe i dodatkowe funkcje, ale też renoma marki, kształty, gabaryty, kolory i materiały z których jest zbudowana. Wszystko to tworzy cenę jaka oferuje producent, ale my nie jesteśmy skazani na dyktaturę jednej marki, mamy dostęp do licznych modeli i producentów, zatem jesteśmy w stanie wybrać to co najlepiej będzie nam odpowiadała, nawet za stosunkowo niewielką cenę. Pamiętajmy o jednej zasadzie- wyciskarka ma przede wszystkim wyciskać najwyższej jakości sok. Ale wyciskarka wyciskarce nierówna, jedna poradzi sobie znakomicie z wyciśnięciem soku ze szpinaku i sałaty, dla innej będzie to niewykonalne.

Jeden model będzie dostosowany do produkcji mleka kokosowego czy masła orzechowego, inny tylko do produkcji soków, ewentualnie koktajli. Poczytajmy opinie innych osób, które wcześniej zakupiły wybrane modele wyciskarek i podzieliły się swoimi doświadczeniami w internecie. Nie zawsze wszystkie cechy zachwalane prze producenta, okażą się takim dobrodziejstwem w praktyce. W wyciskarce jednym z najważniejszych elementów jest silnik, który musi być odpowiednio mocny, by sprostać wyciskaniu soku z buraku czy marchwi.

Tutaj jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach, więc poczytajmy w instrukcji lub na stronie internetowej jakie silnik ma obroty i jakie ograniczenia, by go nie przeciążyć. Dobry producent, będący pewny swojego produktu daje niekiedy nawet 10 lat gwarancji na silnik wyciskarki i około 5 na pozostałe elementy. Jeśli gwarancja jest niższa, to zastanówmy się czy warto kupować taki sprzęt, ponieważ po upływie 2-3 lat może ulec awarii której nie będzie się opłacało naprawiać. Więc okres gwarancyjny to podstawa do oceny jakości i trwałości wyciskarki.