Strona główna > Świeżo wyciskane soki > Świeżo wyciskane soki - źródło zdrowia.

Soki, które są wyciskane na świeżo to dla naszego organizmu ekspresowa dawka witamin, minerałów i cennych enzymów dla naszego organizmu. Wystarczy jedynie piętnaście minut, by te wszystkie cenne składniki znalazły się w naszym krwioobiegu.

Od tego momentu organizm może korzystać z tych wszystkich cennych składników. Każdego dnia nasze ciało usuwa star komórki i na ich miejsce będzie tworzyć nowe. Dlatego właśnie potrzebne są takie składniki, które nam to ułatwią. Na litr soku potrzeba nawet około 2 kg surowca. Nie będzie łatwo zjeść tych owoców czy warzyw w takiej ilości, a wypicie soku nie powinno stanowić większego problemu. Soki dostarczą nam cennych witamin i minerałów, ale ograniczą błonnik z warzyw czy owoców.

Świeże soki będą także alkalizować organizm. Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednie pH w naszym organizmie jest bardzo ważne. Przede wszystkim dostaniemy energetycznego kopa, lepszego niż kawa. Jasność naszego umysłu się poprawi, będziemy potrzebowali mniej snu i każdego dnia będziemy pełni energii. Nawet, jeśli śpimy krócej i brakuje nam czasu na odpoczynek to właśnie soku mogą wpłynąć na lepszy stan naszego organizmu, lepszy wygląd skóry. Dzięki sokom możemy wypracować w organizmie zdrowy sposób odżywiania.

wyciskarka do owoców Czym wyciskać soki? Najlepszym urządzeniem będzie wyciskarka wolnoobrotowa. Różnica w soku będzie niesamowita, gdy porówna się sokowirówkę oraz wyciskarkę. Sokowirówka będzie ciąć owoce przy szybkim ruchu ostrzy i dlatego pojawi się tlen i wyższa temperatura, przez co takie soki tracić będą cenne enzymy i witaminy. Odpad w sokowirówce jest znaczący i często jeszcze mokry. Oczywiście lepszy taki sok niż żaden. Ale jeśli tylko będzie można wybrać wyciskarkę to warto się na nią zdecydować.

Wolnoobrotowa wyciskarka odpowiada za miażdżenie surowca z użyciem silnego ślimaka. Następnie wszystkie składniki są wolno przecierane przez sito. Wszystkie substancje w takim soku nie będą uszkodzone i będzie można je spożywać nawet kilkadziesiąt godzin po ich przygotowaniu. Można go zabrać do pracy, dać dziecku do szkoły. Kupujący powinien zwrócić uwagę na charakterystykę urządzenia oraz to jak wiele obrotów będzie sprzęt wykonywać w czasie pracy. Im mniej obrotów tym lepsza jakość powstającego soku, dlatego warto na ten parametr zwracać uwagę. Najlepiej tutaj sprawdzać się będą przede wszystkim pionowe wyciskarki, które osiągają najlepszy wynik, gdy chodzi o ilość obrotów w stosunku do jakości soku.