Strona główna > Dobra wyciskarka > Wybierz sprzęt dla siebie

Wybierz sprzęt dla siebie

Sokowirówka

Sokowirówka jest to takie urządzenie, które będzie najbardziej popularne, gdy chodzi o przygotowywanie soku. W obsłudze jest proste a sok wyciska się przez wirujące sito z ostrzami. W modelach, które mają zamknięty system miąższ będzie się osadzał na sicie, które po myciu będzie się nadawało do użytku. Jeśli będzie systemy otwarty to będzie od razu można oczekiwać, że miąższ będzie usunięty do innego zbiornika. W krótkim czasie w sokowirówce przygotować można dużo soku, ale nie będzie można pracować tutaj z owocami leśnymi a także z warzywami liściastymi. Przygotowany napój trzeba spożyć od razu, ponieważ będzie on mocno napowietrzony. Jeśli chcemy mieć sok na później dobrze będzie wybrać wyciskarkę.

Wyciskarki do cytrusów

To rozwiązanie najlepsze dla miłośników owoców kwaskowatych. To urządzenie będzie się składać z sitka ze stożkiem, do którego przyłoży się połowę owocu i jeśli jest to sprzęt automatyczny to urządzenie uruchomi się samodzielnie. W większości urządzeń sprzęt będzie się równomiernie obracała i dzięki temu sok wyciska się z całego owocu. W przypadku wyciskarek ręcznych będzie trzeba się sporo napracować, by ten sok uzyskać, ale będzie można je wszędzie zabrać i to znacząca wygoda. Na pewno tutaj liczy się cicha praca sprzętu.

Wolnoobrotowa wyciskarka

Wyciskarki inaczej niż sokowirówki działają z użyciem wolnych obrotów. Dokładnie będą miażdżyć owoce i warzywa i wyciskają z nich sok. Dzięki temu gotowy produkt nie będzie klarowny, będzie mętny naturalnie. Dodatkowo nie będzie napowietrzony i można go również przechowywać. Na wyciśnięcie soku należy przeznaczyć sporo czasu, ale warto go poświęcić ponieważ sprzęt będzie przygotowywał napój doskonały i zdrowy. Dodatkowo można tam pracować na takich składnikach jak warzywa liściaste czy zioła a nawet będzie można przyrządzić mus owocowy, zmielić ziarna kawy, orzechy czy mięso.

Wyciskane soki

Jeśli chcemy mieć urządzenie wielofunkcyjne i mamy sporo czasu to na pewno wyciskarka będzie dobra. Do zalet profesjonalnego sprzętu do wyciskania soku należy zaliczyć między innymi możliwość stworzenia dużej ilości soku dla całej rodziny przy zachowaniu jego doskonałej wartości odżywczej i walorów zdrowotnych. Dodatkowo sprzęt będzie można wykorzystywać również przy innych pracach.