Strona główna > Dobra wyciskarka > Proste wyciskanie soków z cytrusów.

W cytrusach znajdują się duże ilości soku. W przeciwieństwie do warzyw czy ziół będzie tam nawet kilkanaście procent więcej soku. Jeśli jednak chcemy dobrze wykorzystać każdy owoc powinniśmy sięgnąć po odpowiednią wyciskarkę do owoców.

To dzięki niej z owoców pozyskiwać można rzeczywiście maksymalną ilość soku jaka się tam będzie znajdować. Dobre wyciskarki do owoców są w stanie pozyskiwać nawet 40% więcej soku niż tradycyjne sokowirówki, blendery czy inne urządzenia do wyciskania soku. Atutem będzie również to, że przy wyciskaniu soku pozyskiwać będziemy zawsze świeży i wartościowy sok.

witamina c w cytrusach

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok? Sok z cytrusów charakteryzuje się tym, że jest pożywny a dodatkowo będzie również zawierał spore ilości witaminy C. Wystarczy nam wycisnąć jedną pomarańczę czy też półtorej cytryny, by zapewnić sobie dzienną dawkę takiej witaminy. Świeży sok nie musi być tylko pity. Ten przygotowany z cytryny może się stać naturalną maseczkę a z kozim mlekiem można go stosować również jako krem do poprawy cery. Najwięcej właściwości ma jednak właśnie ten sok spożywany po wyciśnięciu. Dostarczy do organizmu witaminę C oraz wpłynie pozytywnie na odporność, poprawi krążenie krwi, działa oczyszczająco dla naszego organizmu.

Pomarańcze czy mandarynki mają mniej witaminy C niż cytryna, ale świeży sok to prawdziwa uczta. Właśnie te owoce będą doskonale uzupełniać płyny w organizmie. Picie świeżego soku z tych owoców jest ważne dla osób aktywnych fizycznie, przede wszystkim ćwiczących regularnie. Pomelo to owoc, który przywożony jest z Chin. To tak zwana pomarańcza olbrzymia, z której po połączeniu z pomarańczą chińską powstał grejpfrut. Świeży sok ma najwięcej witaminy C ze wszystkich cytrusów. Na każdego 100 gram soku będzie nawet około 60 mg witaminy C. inny atut to stosunkowo wysoka jak na cytrusy wartość energetyczna soku. Będzie on świetnie wpływał na nawodnienie organizmu, może działać oczyszczająco dla nerek oraz wątroby.

Świeży sok z grejpfruta – właściwości. Świeży sok z grejpfruta to rzeczywiście niezwykle zdrowa propozycja, którą spożywać można praktycznie bez żadnych ograniczeń. Właściwości są stosowane niemal we wszystkich dziedzinach medycznych. Świeży sok z grejpfruta będzie przede wszystkim miał w sobie dużą ilość witaminy C oraz beta karotenu. Dzięki tym składnikom sok obniżać będzie poziom cholesterolu we krwi oraz może również pozytywnie działać na nasz układ krwionośny. Odpowiada za regulowanie pracy serca oraz układu moczowego, jeśli jest regularnie spożywany. Dzięki temu, że ma dużą ilość potasu sok będzie polecany dla kobiet w ciąży. Chemia w cytrusach? Nie w świeżych sokach! Cytrusy są bardzo często spryskiwane nawet po zebraniu dlatego jeśli chcemy je spożywać trzeba je bardzo dokładnie umyć zanim będziemy wyciskać sok.