Strona główna > Świeżo wyciskane soki > Przegląd najbardziej wartościowych soków warzywnych

Wyciskane soki warzywne cieszą się dużą popularnością i trudno dziwić się, że mają imponujące grono zwolenników. Sięgając po nie musimy mieć jednak świadomość tego, że pije się je nieco inaczej niż powstające w wyciskarce soki z owoców.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że podczas ich picia nie powinniśmy się spieszyć. Najlepiej konsumować je niewielkimi łykami w ustach mieszając je ze śliną. Wskazane jest również podawanie ich na trzydzieści minut przed posiłkiem, o idealnych właściwościach można zaś mówić przede wszystkim wówczas, gdy soki są nam serwowane zaraz po ich wyciśnięciu. Poszukując najciekawszych przykładów soków wielowarzywnych niemal zawsze wysuwamy na pierwszy plan sok pomidorowy. Trudno się temu dziwić. Jest on naprawdę smaczny, a do tego w jego skład wchodzą nie tylko witaminy z grupy B, witamina A, C, D, E oraz PP i K, ale również magnez, potas, sód, wapń, fosfor, cynk, kobalt oraz kwas foliowy.

Również właściwości soku pomidorowego sprawiają, że zainteresowanie się nim wydaje się w pełni uzasadnione. Nie może być zresztą inaczej, skoro mamy do czynienia z sokiem, który poprawia pracę serca, hamuje procesy fermentacyjne i gnilne, do których dochodzi w jelitach, poprawia przemianę materii, ma właściwości antynowotworowe, a nawet wzmacnia nerw wzrokowy. Regularne przyjmowanie soku pomidorowego może być też znakomitym pomysłem w sytuacji, w której chcemy zapewnić naszemu organizmowi ochronę przed zbyt wczesnym starzeniem się, jest to przy tym rozwiązanie, które obniża poziom cholesterolu we krwi i utrzymuje ciśnienie na właściwym poziomie.

wyciskany sok z marchwi Również sok marchewkowy jest często wymieniany wśród tych, które zachęcają potencjalnych nabywców do zakupu wyciskarki. Po raz kolejny decyduje o tym nie tylko znakomity smak, ale i skład. Sok z marchwi to sposób na dostarczenie organizmowi kwasu foliowego, witamin z grupy B, witaminy C, E, K, PP orz A, a przecież nie kończą się na tym wcale charakterystyczne dla niego właściwości. Kobiety z pewnością docenią to, że jeśli sok tego rodzaju jest pity regularnie, przyczynia się do istotnej poprawy nie tylko stanu, ale również kolorytu skóry, cenna jest przy tym poprawa stanu włosów, zębów i paznokci. Sok marchewkowy jest tez skutecznym rozwiązaniem obniżającym ciśnienie.